Masaż leczniczy jest jedną z metod oddziałującą na tkanki naszego organizmu. W klasycznej postaci polega na wykonywaniu rękoma terapeuty specjalnych technik takich jak: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie czy wibracja. W zależności od rodzaju zastosowanych technik może mieć cele lecznicze, relaksacyjne czy pobudzające. W naszej kulturze jest uznanym środkiem profilaktycznym oraz terapeutycznym wielu schorzeń. Również wysoką wartość stanowi dla rekonwalescentów czy sportowców. Dobrze wykonany masaż wpływa na napięcie mięśniowe, elastyczność skóry i mięśni, krążenie, układ nerwowy, ale nie tylko. Coraz częściej podkreśla się istotny wpływ masażu na ludzką psychikę. W gabinecie wykonuję masaż w oparciu o techniki klasyczne uzupełnione elementami masażu głębokiego oraz technikami terapii manualnej skierowanej na tkanki miękkie.


Masaż jest również nieodłącznym elementem terapii dysfunkcji narządu ruchu. Stanowi przygotowanie tkanek do zabiegów manualnych.


W przychodni znajduje się gabinet masażu leczniczego oraz sala kinezyterapii dysponująca urządzeniami do wszystkich rodzajów ćwiczeń.

masaz lecznicy

© 2023 by Dar-Med

  • Facebook Social Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now