• Facebook Social Icon

© 2023 by Dar-Med

Masaż wibracyjny wykonywany przy pomocy różnego rodzaju membran gumowych drgających pod wpływem ciśnienia przepływającej wody. Masaż impulsach  specjalnych impulsach wibracyjnych:

  • zmniejsza napięcie mięśniowe,

  • poprawia ogólną trofikę tkanek

  • poprawia krążenie krwi.

 

Podczas masażu wibracyjnego w miejscu zadziałania wzrasta przekrwienie czynne i bierne. Drgania membrany działają łagodnie na receptory nerwowe znajdujące się w obszarze działania, powodując zmniejszenie bólu w tej strefie, w strefach niedokrwionych wpływając korzystnie na proces odżywiania tych tkanek. Na drodze odruchowej występują korzystne zmiany w ośrodkowym układzie nerwowym, dając uczucie odprężenia, zmniejszenie bólu i lepszej sprawności ruchowej.


Efekty masażu wibracyjnego to relaksacja wynikająca z odprężenia napiętych mięśni. Szczególnie dotyczy to mięśni karku oraz obręczy barkowej, które podczas codziennej pracy przy biurku, komputerze lub jazdy samochodem są nadmiernie napięte, co często wywołuje nawet uczucie pieczenia lub bólu, a przy długotrwałym utrzymywaniu się takiego stanu może prowadzić do poważnych dysfunkcji szyjnego odcinka kręgosłupa. Analogiczny efekt może dotyczyć wszystkich masowanych grup mięśniowych w zależności od charakteru obciążeń, na jakie narażona jest w życiu codziennym dana osoba.


Kolejnym efektem jest poprawa sprężystości mięśni, co jest szczególnie ważne podczas modelowania sylwetki. Nadmiernie rozciągnięte lub osłabione mięśnie pod wpływem silnych bodźców wibracyjnych uzyskują wyższy tonus a w efekcie prezentują się lepiej.


Uzyskujemy również poprawę wyglądu skóry. Zwiększa się jej elastyczność. Silne przekrwienie w połączeniu z otwieraniem w trakcie masażu porów ułatwia oczyszczanie a działanie mechaniczne usuwa stary złuszczający się naskórek.


Intensywne wibracje powodują rozpulchnienie podskórnej tkanki tłuszczowej, co w połączeniu ze wzmożonym przepływem chłonki i przyspieszonym miejscowym krążeniem krwi pozwala usuwać cellulit a nawet może ułatwiać odchudzanie. Polega to na ułatwieniu organizmowi wykorzystywania zmagazynowanej w postaci tkanki tłuszczowej energii właśnie z masowanych miejsc.


Zachęcam więc do wypróbowania zabiegu na własnej skórze, tym bardziej, że jedynie uszkodzenia skóry, choroby nowotworowe i zakrzepowo-zatorowe zapalenie żył są przeciwwskazaniami do wykonania tego zabiegu.


Wykonujemy również zabiegi z zakresu kinezyterapii kinezyterapii masażu leczniczego.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now